Orchestr

přihlásit

odhlásit

Orchestr

Chyba při odhlášení.

Májovák Karviná je symfonický dechový orchestr, jehož kořeny sahají do roku 1908. Jeho posláním je reprezentace města Karviné a výchova mladých hudebníků ke hře v orchestru.

Ansámbl se v posledních letech věnuje především dílům současných českých i světových skladatelů symfonické dechové hudby jako jsou Pavel Staněk, Evžen Zámečník, Václav Nelhýbel, Thomas Doss, Otto M. Schwarz, Philip Sparke, Bert Appermont a řada dalších.

Orchestr úzce spolupracuje s pedagogy Základní umělecké školy B. Smetany v Karviné, kteří připravují mladé nadějné talenty pro působení v tomto tělese. swiss replica watches

Májovák se pravidelně a s úspěchem účastní nejvýznamnějších akcí v České republice (hlavně Mezinárodní soutěž velkých dechových orchestrů v Ostravě), velkých festivalů v zahraničí (MID Europe Schladming), a spolupracuje s řadou vynikajících orchestrů v zahraničí (Německo, Slovinsko, Itálie apod.). Často se také prezentuje na významných akcích, které přesahují žánr dechové hudby, např. Janáčkovy Hukvaldy, Svatováclavský festival, Colours of Ostrava, festival Pohoda v Trenčíně aj.

V roce 2017 se Májovák zúčastnil nejvýznamnější světové hudební soutěže pro dechové orchestry WMC Kerkrade (Nizozemsko), kde získal zlatou medaili.Karviná logo